Resultater 2011

Her kan du se resultaterne fra Gladsaxe Judugames 2011

Girls

U12

B Group

  Name Club
GU12B -25 kg    
1. Frida Egedorff Amager
     
GU12B -30 kg    
1. Nina Dobel Mitani
2. Camilla Nikolajsen Ramløse
     
GU12B -35 kg    
1. Chiara Rehberg Neubrandenburg, Tyskland
2. Cathrine Hæstrup Sjelle- Skjørring
     
GU12B -40 kg    
1. Lærke Berg Hillerød
2. Patrycja Laszewska Jagialonia-Biatystok, Polen
3. Mia Rud Ramløse
     
GU12B +44 kg    
1. Karen Hänse Neubrandenburg, Tyskland
2. Silke Larsen Holbæk
     

Boys

 U12

B Group

   Name Club
BU12B -25 kg    
1. Philippe Beyer-Skov Gladsaxe
2. Nicolaj Minck Brønshøj
3. Fabian Preuss Neubrandenburg, Tyskland
     
BU12B -30 kg    
1. Sebastian Ellhult Staffentorp, Sverige
2. Asger Mørup Mitani
3. César Magnusson Staffentorp, Sverige
3. Malthe H Rasmussen Kaisha,
     
BU12B -35 kg    
1. Alexander Öberg Stockholm, Sverige
2. Alfred Hansson Staffentorp, Sverige
3. Hannes Wesslén Staffentorp, Sverige
3. Asser Mogensen Køge
     
BU12B -40 kg    
1. Pawel Roszkowski Jagialonia-Biatystok, Polen
2. Guido van der Wind Topjudo Utrecht, Holland
3. Leon Vinasco Stockholm, Sverige
3. Frederik Jensen TIK
     
BU12B -45 kg    
1. Sebastian Olofsson Staffentorp, Sverige
2. Long Vu Hoang Neubrandenburg, Tyskland
     
BU12B -50 kg    
1. Frederik Linde-Atkins Amager
     

Girls

 U12

A Group

   Name Club
GU12A -35 kg    
1. Emma Hennerfors Staffentorp, Sverige
     
GU12A -40 kg    
1. Kayleigh Wennerland Upplands Väsby, Sverige
     
GU12A -44 kg    
1. Mia Olesen Ramløse
     

Boys

 U12

A Group

   Name Club
BU12A -30 kg    
1. Marcus Skøtt Sjelle-Skjørring
2. Sean Wennerland Upplands Väsby, Sverige
3. Søren B Olsen Hillerød
3. Marcus Christiansen Hillerød
     
BU12A -35 kg    
1. Jens Bohn Brønshøj
2. Marcus Odin Upplands Väsby, Sverige
3. Tobias Dobel Mitani
3. Alexander Olesen Amager
     
BU12A -40 kg    
1. Job Visser Topjudo Utrecht, Holland
2. Hugo Dizengremel Stockholm, Sverige
3. Victor Öberg Stockholm, Sverige
3. Goos Stam Topjudo Utrecht, Holland
     
BU12A -45 kg    
1. Menno Peijnenborgh Topjudo Utrecht, Holland
2. Marcus Edlund Frölunda , Sverige
     
BU12A -50 kg    
1. Lars van der Burg Topjudo Utrecht, Holland
     
     

Girls

 U15

 
   Name Club
GU15 -40 kg    
1. Ida Andersen Hillerød
2. Kayleigh Wennerland Upplands Väsby, Sverige
     
GU15 -44 kg    
1. Elin Johansson Staffantorps, Sverige
2. Therese Kolvig Amager
3. Malou Bentson Gladsaxe
     
GU15 -48 kg    
1. Ida Eriksson Molkom JK, Sverige
2. Louise Hansen Vejle
3. Elina Hansson Staffantorps, Sverige
     
GU15 -52 kg    
1. Celina Chinh V Le Vejle
2. Fleur den Dekker Topjudo Utrecht, Holland
3. Linn Jonsson Molkom JK, Sverige
3. Hanna Ekelund Frölunda, Sverige
     
GU15 -57 kg    
1. Lærke Olsen Hillerød
2. Helena Lindstrøm Molkom JK
3. Sif Bouju Mitani
3. Malou Rolin Gladsaxe
     
GU15 +57 kg    
1. Merel Visser Topjudo Utrecht, Holland
2. Felicia Espenlundh Stockholm, Sverige
3. Franziska Brunner Neubrandenburg, Tyskland
     

Boys

 U15

 
   Name Club
BU15-35 kg    
1. Jonas Czajkowski Amager
2. Benjamin B Christensen Amager
3. Lucas Wiingaard Hillerød
3. Noulis Kiriakou Stockholm, Sverige
     
BU15 -40 kg    
1. Anders B. Olsen Hillerød
2. Jacob Agertoft Brønshøj
3. Jonathan Lebeda Hillerød
3. William Rittfeldt Frölunda, Sverige
     
BU15 -45 kg    
1. Jonas Glistrup Køge
2. Mads Wadensehold Kolding
3. Dillon Hruschka Hillerød
3. Fabian Rossa Neubrandenburg
     
BU15 -50 kg    
1. William W. Johnsson Staffantorp, Sverige
2. Dylan Luca Topjudo Utrecht, Holland
3. Christian Hæstrup Sjelle-Skjørring
3. Andreas Hjort Lyngby
     
BU15 -60 kg    
1.  Gorm Næsborg Odense Kododan
2.  Julian Baken Topjudo Utrecht, Holland
3.  Søren Madsen Kolding
3.  Jonas Jeppesen TIK
     
     
BU15 -66 kg    
1. Christoffer Ahl Staffanstorp, Sverige
2. Yannick Schoots Topjudo Utrecht, Holland
3. Steven Bennekom Topjudo Utrecht, Holland
3. Ludvig Antman Staffanstorp, Sverige
     
BU 15 +66 kg    
1. Armin Didic GAK Enighet, Sverige
2. Tim Nordsrtöm Staffanstorp, Sverige
3. Alfred Lorente Upplands Väsby, Sverige
     

Women

 U18

 
   Name Club
WU18 -48 kg    
1. Emilie Løvenstein Vegeberg Køge
2. Josefin Hansson Staffantorps, Sverige
3.    
     
WU18 -52 kg    
1. Frida Wiberg, Staffantorps, Sverige
2. Carolin Hansson Staffantorps, Sverige
     
WU18 – 57 kg    
1. Cecilie Terkildsen Amager
2. Amanda Smedberg Staffantorps, Sverige
     
WU18 -70 kg    
1. Felicia Espelundh Stockholm, Sverige
     

Men

 U18

 
   Name Club
MU18 -50 kg    
1. Alikan Gumaschville Holbæk
2. Frederik Peetz Larsen Amager
     
MU18 -55 kg    
1. Johan Ivarsson Staffantorp, Sverige
2. Linus Wiik Bålstad, Sverige
     
MU18 -60 kg    
1. Victor Smedberg Staffantorp, Sverige
2. Andreas Krühlmann Amager
3. Marcus Frehr Amager
     
MU18 -66 kg    
1. Victor Busch GAK Enighet, Sverige
2. Andreas Krabholm Amager
3. Niklas Rubin Holbæk
3. Andreas Lund Brønshøj
     
MU18 -73 kg    
1. Emil Sanggaard Amager
2. Albert Salling Staffanstorp, Sverige
3. Mikkel Bülow Amager
3. Lasse B Paulsen Gladsaxe
     
MU18 -81 kg    
1. Rico van der Wind Topjudo trecht, Holland
2. Andreas Ohlsson Staffanstorp, Sverige
3. Daniel Seifert Neubrandenburg, Tyskland
     
MU18 +81 kg    
1. Oliver Nelmark Amager
2. Strahinja Kosanovic Topjudo Utrecht, Holland