Resultater 2012

Resultater Gladsaxe Judo Games 2012  
       
Girls  U12 B Group  
  Name  Club  
GU12B -30 kg    
1. Camilla Nikolajsen Ramløse  
2. Helena Hermansen Gladsaxe  
3. Anna Bertelsen  Kaisha  
       
GU12B -35 kg    
1. Sara Dziemianczyk Jagiellonni  Judo  Club  
2. Lucia Kazarian  Amager Judo skole  
3. Freja Pedersen Kaisha  
3. Aleksandra Saulewicz Jagiellonni  Judo  Club  
       
GU12B -40 kg    
1. Sofie H Pedersen Ålborg Judoklub  
2. Cathrine Hæstrup Sjelle-Skjørring  
3. Isabella Lauritsen Køge  
       
Boys U12 B Group  
  Name Club  
BU12B -25 kg    
1. Lukas Miraovic Take D Judo  
2. Nicolaj Munck Brønshøj  
3. Frida Egedorff Amager Judo Skole  
       
BU12B -30 kg    
1. Fabian Preuss Neubrandenburg  
2. Djóni Askham Amager Judo skole  
       
BU12B -35 kg    
1. Isub Margoev Helsingør  
2. Joans Essmann Neubrandenburg  
3. Viggo Dideriksen Ramløse  
       
BU12B -40 kg    
1. David Ivanian Amager Judo skole  
2. Martin Kazarian Amager Judo skole  
3. Moritz Rossa Neubrandenburg  
       
BU12B -45 kg    
1. Thanh Long Nguyen Le Neubrandenburg  
2. Mikkel Rud Ramløse  
3. Frederik Jensen TIK Judoklub  
Boys U12 A Group  
  Name Club  
BU12A -30 kg    
1. Marcus Schjøth Sjelle- Skjørring  
2. Nina Dobel Mitani  
3. Mathias Jensen Helsingør  
       
BU12A -35 kg    
1. Jacob Wiingaard Hillerød  
2. Christian Espenhain Kaisha  
3. Lukas Solne Silkeborg  
3. Marcus Delaouglo Frölunda Judo  
       
BU12A -40 kg    
1. Goos Stam Top judo Utrecht  
2. Kalle Friis-Hansen Køge  
3. Guido Wind Top judo Utrecht  
3. Wouter Meerman Top judo Utrecht  
       
       
Girls U15    
  Name Club  
GU15 -44 kg      
1. Martine Kruijff de Top Judo Utrecht  
2. Laura Zanzig Neubrandenburg  
3. Jill Bontrop Top Judo Utrecht  
       
GU15 -48 kg      
1. Sine S Pedersen Silkeborg  
2. Malou Bengtson Gladsaxe  
3. Ida Andersen Hillerød  
3. Rebecka Landén Frölunda Judo  
       
GU15 -52 kg      
1. Fleur Dekker den Top Judo Utrecht  
       
GU15 -57 kg      
1. Celina Chinh Vejle Judo Klub  
2. Fleur Dekker Top Judo Urtrech  
3. Louise Hansen Vejle Judo Klub  
3. Asta Hedvig Hagelskjær Århus Judoklub  
       
GU15 +57 kg      
1. Merel Visser Top Judo Urtrech  
2. Karen Hänse Neubrandenburg  
3. Lærke M Olsen Hillerød  
       
       
Boys  U15    
  Name Club  
BU15 -35 kg      
1. Christoffer Sandbeck Amager Judo skole  
2. Fanny Spångberg Frölunda Judo  
       
BU15 -40 kg      
1. Jonas Chajkowski Amager Judo Skole  
2. Jacob Agertoft Brønshøj Judoklub  
3. Oliver Birkeland Frölunda  
3. Niels Otto Lyngby Judoklub  
       
BU15 -45 kg      
1. Anders B Olsen Hillerød  
2. Jacob T Petersen Hillerød  
3. Aron Kesteren Top Judo Utrecht  
3. Lucas Wiingaard Hillerød  
       
BU15 -50 kg      
1. Marcus Ian Petersen Hillerød  
2. Jonas Glistrup Køge  
3. Jonathan Lebede Hillerød  
3. Marcus Edlund Frölunda Judo  
       
BU15 -55 kg      
1. Raman Wee Van Top Judo Utrecht  
2. Andreas Hjort Hillerød  
3. Marcus Lind Jeppesen Gladsaxe  
3. Adam Christiansson Frölunda Judo  
       
BU15 -60 kg      
1. Christian Hæstrup Sjelle-Skjørring  
2. Magnus Nelmark Amager Judo skole  
3. Lærke M Olsen Gladsaxe  
3. Theis Bregnballe Ørsø Judoklub  
       
BU15 -66 kg      
1. Ayman A Idrissi Top Judo Utrecht  
2. Eskil Næsborg Kodokan  
3. Murad Bredyklychev Brønshøj  
       
BU 15 +66 kg    
1. Gorm Næsborg Kodokan  
2. Mathias Madsen Gladsaxe  
3. Eric Sören Liedtke Neubrandenburg  
3. August Jeppesen TIK  
       
       
Men U18    
MU18 -60 kg      
1. Allikan Gumashvili Holbæk Judoklub  
       
MU18 -66 kg      
1. Apiwat Thinnok Helsingborg  
2. Yannick Schoots Top Judo Utrecht  
3. Patrick Rendbæk  Amager Judo Skole  
3. Andreas Krühlmann Amager Judo Skole  
       
MU18 -73 kg      
1. Arnas Rindzivicius Helsingborg  
2. Thomas Bjerregaard Amager Judo Skole  
3. Jonas Adsbøll Kodokan  
       
MU18 -81 kg      
1. Terkel B Olsen Hillerød  
2. Kyoshi Ishizaki Næstved  
       
MU18 +81 kg    
1. Rico Wind Top Judo Utrecht  
2. Strahinja Kosanovic Top Judo Utrecht  
3. Mogamed Miiev Helsingør Judoklub