Tilmeldte 2011

Tilmeldte til 2.nd Gladsaxe Judo Games 2011. Opdateret per 27.09.11 kl 22:30

 

Girls 

U12

B Group

GU12B -25 kg    
  Vilma Öberg             Stockholms Judoklub
  Ivanna Marcedo Brønshøj Judoklub
  Frida Egedorff Amager Judo Skole
     
GU12B -30 kg    
  Sara Funch Mortensen Køge Judoklub
  Nina Dobel Mitani
  Camilla Nikolajsen Ramløse Judo
     
GU12B -35 kg    
  Lena Hageman Neubrandenburg
  Chiara Rehberg Neubrandenburg
  Cathrine Hæstrup Sjelle-Skjørring
  Laura Antvorskov Brønshøj Judoklub
  Patrycja Laszewska          Jagialonia-Biatystok
     
GU12B -40 kg    
  Paulina Jakubowska          Jagialonia-Biatystok
     
GU12B -44 kg    
  Laura Oklitz Neubrandenburg
  Lærke Berg Hillerød
  Mia Rud Ramløse Judo
     
GU12B +44 kg    
  Jule Hempel Neubrandenburg
  Karen Hänse  Neubrandenburg
  Henny Sveinsdottir Staffanstorps Judoklub
  Silke Larsen  Holbæk Budo Skole
     

Boys

U12

B Group

BU12B -25 kg    
  Fabian Preuss Neubrandenburg
  Nicolaj Munck Brønshøj Judoklub
  Philippe Beyer-Skov Gladsaxe Judoklub
  Oscar De Vrindt  Amager Judo Skole
  Samsom Lilleholt Krag Amager Judo Skole
  Alex Jensen Ramløse Judo
     
BU12B -30 kg    
  Malthe Helslev Rasmussen  Judoklubben Kaisha
  Christian Espenhain  Judoklubben Kaisha
  Philip Almind  Judoklubben Kaisha
  Asger Mørup Mitani
  Rasmus E. Hansen Amager Judo Skole
  Benjamin Larsen  Holbæk Budo Skole
  Sebastian Ellhult Staffanstorps Judoklub
  Elias Lindgren Staffanstorps Judoklub
  César Magnusson Staffanstorps Judoklub
  Maximillian Pszenna Nielsen Gladsaxe Judoklub
     
BU12B -35 kg    
  Guido van der Wind  Topjudo Utrecht
  Thanh Long Nguyen Le Neubrandenburg
  Moritz  Rossa  Neubrandenburg
  Asser Mogensen Køge Judoklub
  Pierre Blondel Gladsaxe Judoklub
  Pawel Roszkowski         Jagialonia-Biatystok
  Marcus Dagsberg Staffanstorps Judoklub
  Pontus Sörem Staffanstorps Judoklub
  Hannes Wesslén Staffanstorps Judoklub
  Surai Khinchi TIK Judo
  Matris Ilsø Ramløse Judo
     
BU12B -40 kg    
  Alexander Öberg        Stockholms Judoklub
  Victor Öberg              Stockholms Judoklub
  Hugo Dizengremel        Stockholms Judoklub
  Leon Vinasco             Stockholms Judoklub
  Frederik Jensen TIK Judo
  Oliver Valta Amager Judo Skole
  Mikkel Rud Ramløse Judo
     
BU12B -45 kg    
  Luca-John Schönitz Neubrandenburg
  Thies Møldrup  TIK Judo
  Sebastian Olofsson Staffanstorps Judoklub
     
BU12B -50 kg    
     
     
BU12B +50 kg    
     
     
     

Girls 

U12

A Group

GU12A -25 kg    
     
     
GU12A -30 kg    
     
     
GU12A -35 kg    
  Emma Hennerfors Staffanstorps Judoklub
     
GU12A -40 kg    
  Linn Stenberg Staffanstorps Judoklub
  Kayleigh Wennerland Upplands Väsby
     
GU12A -44 kg    
  Elin Johansson Staffanstorps Judoklub
     
GU12A +44 kg    
     
     

Boys

U12

A Group

BU12A -25 kg    
     
     
BU12A -30 kg    
  Sean Wennerland Upplands Väsby
  Marcus Christiansen Hillerød
  Søren Bundgaard Olsen Hillerød
  Marcus Skøtt Sjelle-Skjørring
  Alfred Hansson Staffanstorps Judoklub
  Oscar Jonasson Staffanstorps Judoklub
     
BU12A -35 kg    
     
  Tobias Dobel Mitani
  Philipp Lenk  Neubrandenburg
  Marcus Odin Upplands Väsby
  Jess Madsen Køge Judoklub
  Rasmus Glistrup Køge Judoklub
  Viktor Sydendahl  Holbæk Budo Skole
  Jens Bohn Brønshøj Judoklub
  Alexander Olsen  Amager Judo Skole
  Kalle Friis-Hansen Brøndby Judoklub
     
BU12A -40 kg    
  Rustam Herasimchyk Gladsaxe Judoklub
  Kacper Parnak Gladsaxe Judoklub
  Job Visser Topjudo Utrecht
  Kevin Torkar Staffanstorps Judoklub
  Asger Madsen Brøndby Judoklub
     
BU12A -45 kg    
  Menno Peijnenborgh Topjudo Utrecht
  Frederik Holmegaard Køge Judoklub
  Long Vu Hoang Neubrandenburg
  Markus Edlund Frölunda Judo
  Benjamin Olesen Ramløse Judo
     
BU12A -50 kg    
  Lars van den Burg  Topjudo Utrecht
  Victor Karlsson Staffanstorps Judoklub
     
BU12A +50 kg    
     
     

Girls

U15

 
GU15 -35 kg    
  Anna Buhl Gladsaxe Judoklub
  Fanny Spångberg Frölunda Judo
     
GU15 -40 kg    
  Laura Zanzig Neubrandenburg
  Ida Andersen Hillerød
  Jill Bontrop Topjudo Utrecht
     
GU15 -44 kg    
  Malou Bengtson Gladsaxe Judoklub
  Therese Kolvig Amager Judo Skole
  Rebecca Landén Frölunda Judo
     
GU15 -48 kg    
  Karolina Sidorczuk     Jagialonia-Biatystok
  Ida Eriksson Molkom JK
  Elina Hansson Staffanstorps Judoklub
  Karin Moreau Staffanstorps Judoklub
  Louise Hansen Vejle Judo Klub
     
GU15 -52 kg    
  Fleur den Dekker  Topjudo Utrecht
  Celina Chinh V. Le Vejle Judoklub
  Hanna Ekelund Frölunda Judo
  Linn Jonsson Molkom JK
  Marie Espenhain  Judoklubben Kaisha
  Mia Olesen Ramløse Judo
     
GU15 -57 kg    
  Natalia Malesza           Jagialonia-Biatystok
  Malou Rolin Gladsaxe Judoklub
  Helena Lindström Molkom JK
  Ida Engvall GAK Enighet Judoklub
  Sif Bouju Mitani
  Lærke Marie Olsen Hillerød
     
GU15 +57 kg    
  Merel Visser Topjudo Utrecht
  Felicia Espelundh     Stockholms Judoklub
  Franziska Brunner Neubrandenburg
  Linn Fagermar GAK Enighet Judoklub
  Pernille Søgaard Berg Hillerød
     

Boys 

U15

 
BU15 -35 kg    
  Noulis Kiriakou           Stockholms Judoklub
  Axel Robertsson          Stockholms Judoklub
  Oliver Gorkow Neubrandenburg
  Lucas Wiingaard Hillerød
  Christoffer Sandbeck Amager Judo Skole
  Jonas Czajkowski Amager Judo Skole
  Vincent Bannura Staffanstorps Judoklub
  Oliver Remgard Staffanstorps Judoklub
  Benjamin Bach Christensen  Amager Judo Skole
     
BU15 -40 kg    
  Joris Liemen  Neubrandenburg
  Jacob Agertoft Brønshøj Judoklub
  Emil Schepelern Pedersen Mitani
  Anders Bundgaard Olsen Hillerød
  Jonathan Lebeda Hillerød
  Jacob Theis Petersen Amager Judo Skole
  Oliver Birkeland Frölunda Judo
  William Rittfeldt Frölunda Judo
  Alexander Karlsson Kolding
     
BU15 -45 kg    
  Pantelis Kiriakou         Stockholms Judoklub
  Johan Fredström        Stockholms Judoklub
  Fabian Rossa Neubrandenburg
  David Odin Upplands Väsby
  Jonas Glistrup Køge Judoklub
  Marcus Lind Jeppesen Gladsaxe Judoklub
  Vitus Sydendahl  Holbæk Budo Skole
  Dillon Hruschka Hillerød
  Marcus Ian Petersen Amager Judo Skole
  Markus Edlund Frölunda Judo
  Mads Wadensehold Kolding
  Søren Bruun Kolding
  Christian Larsen Ørsø Judoklub
  Lucas Hernandez Staffanstorps Judoklub
  Oscar Fribing Staffanstorps Judoklub
     
BU15 -50 kg    
  Sam Ruiter Topjudo Utrecht
  Raman van Wee  Topjudo Utrecht
  Maciej Kozuchowski        Jagialonia-Biatystok
  Philipp Rehberg   Neubrandenburg
  Christian Hæstrup  Sjelle-Skjørring
  Asger Mikkelsen Gladsaxe Judoklub
  Adam Christiansson Frölunda Judo
  Joel Ditlevsen Frölunda Judo
  William Wiltgren Johnsson  Staffanstorps Judoklub
  Mads Søndergaard Amager Judo Skole
  Magnus Nelmark  Amager Judo Skole
  Andreas Hjort Lyngby Judo
     
BU15 -55 kg    
  Ayman Abdelghani Idrissi Topjudo Utrecht
  Dylan Luca Topjudo Utrecht
   Julius Johansson        Stockholms Judoklub
  Linus Wiik       Bålstad Judoklub
  Jon Madsen Køge Judoklub
  Patrick Rendbæk Amager Judo Skole
  Theis Bregnballe Ørsø Judoklub
  Tobias Jørgensen  Holbæk Budo Skole
     
BU15 -60 kg    
  Julian Baken Topjudo Utrecht
  Ingmar de  Groot  Topjudo Utrecht
  Yannick Schoots Topjudo Utrecht
  Djingis Johansson  Stockholms Judoklub
  Jonathan Stenvall        Stockholms Judoklub
  August Jeppesen TIK Judo
  Jonas Jeppesen TIK Judo
  Thor Møldrup TIK Judo
  Søren Madsen Kolding
  Dennis Strand Staffanstorps Judoklub
  Jonas Adsbøll Odense Kodokan
     
BU15 -66 kg    
  Steven Bennekom Topjudo Utrecht
  Przemyslaw Terpilowski    Jagialonia-Biatystok
  Eric Liedtke  Neubrandenburg
  Pedro Lorente Upplands Väsby
  Tor Hermansen Gladsaxe Judoklub
  Mathias Madsen Gladsaxe Judoklub
  Ludvig Antman Staffanstorps Judoklub
  Christoffer Ahl Staffanstorps Judoklub
  Nicklas Hedebo Ramløse Judo
     
BU 15 +66 kg    
  Oscar Barragan          Stockholms Judoklub
  Alfred Lorente Upplands Väsby
  Armin Didic GAK Enighet Judoklub
  Tim Nordström Staffanstorps Judoklub
     

Women

U18

 
WU18 -44 kg    
     
     
WU18 -48 kg    
  Emilie Løvenstein Vegeberg Køge Judoklub
  Josefin Hansson Staffanstorps Judoklub
     
WU18 -52 kg    
  Carlijn Jongerius Topjudo Utrecht
  Thea Bundgaard Olsen Hillerød
  Carolin Hansson Staffanstorps Judoklub
  Frida Wiberg Staffanstorps Judoklub
     
WU18 – 57 kg    
  Cecilie Terkildsen Amager Judo Skole
  Amanda Smedberg Staffanstorps Judoklub
     
WU18 -63 kg    
  Frida Olsson-Granlund Molkom JK
     
WU18 -70 kg    
  Kira Bokelund Ørsø Judoklub
  Felicia Espelundh     Stockholms Judoklub
  Frederikke Hoffmann-Timmol TIK Judo
     
WU18 +70 kg    
     
     

Men

U18

 
MU18 -45 kg    
  Aldam Akhmadov Hillerød
     
MU18 -50 kg    
  Alikan Gumaschville  Holbæk Budo Skole
  Frederik Peetz Larsen Amager Judo Skole
     
MU18 -55 kg    
  Le Anh Tu  Neubrandenburg
  Anker Bregnballe Ørsø Judoklub
  Johan Ivarsson Staffanstorps Judoklub
  Linus Wiik       Bålstad Judoklub
     
MU18 -60 kg    
  Mikkel Johansen Mitani
  Andreas Krühlmann Amager Judo Skole
  Viktor Smedberg Staffanstorps Judoklub
  David Lundgren Staffanstorps Judoklub
  Marcus Frehr  Amager Judo Skole
     
MU18 -66 kg    
  Patrick Bakker Topjudo Utrecht
  Arthur Böhm Topjudo Utrecht
  Joris Feijen Topjudo Utrecht
  Patrick Langvad Gladsaxe Judoklub
  Saiad Muhammed-ali GAK Enighet Judoklub
  Victor Busch GAK Enighet Judoklub
  Andreas Lund Brønshøj Judoklub
  Noa von Bahr Staffanstorps Judoklub
  Hjalte Vig Nielsen Hillerød
  Emil Sanggaard Amager Judo Skole
  Andreas Krabholm  Amager Judo Skole
  Hussain Fatiem TIK Judo
  Niklas Rubin TIK Judo
     
MU18 -73 kg    
  Lasse Boelck Paulsen Gladsaxe Judoklub
  Terkel Bo Olsen Hillerød
  Albert Salling Staffanstorps Judoklub
     
MU18 -81 kg    
  Leon Jongerius Topjudo Utrecht
  Grzegorz Samuk     Jagialonia-Biatystok
  Daniel Seifert  Neubrandenburg
  Mikkel Øberg  Judoklubben Kaisha
  Andreas Ohlsson Staffanstorps Judoklub
  Mikkel Bülow Amager Judo Skole
     
MU18 +81 kg    
  Strahinja Kosanovic Topjudo Utrecht
  Rico van der Wind  Topjudo Utrecht
  Frederik Espenhain Judoklubben Kaisha
  Oliver Nelmark  Amager Judo Skole